Ja kādreiz esat gatavojuši buljonu ar gaļu, esat pamanījuši, ka ūdens virspusē parādās putas. Daži cilvēki tās noņem, citi atstāj tā, kā ir.
Tāpēc sapratīsim, vai vārīšanas laikā putas no gaļas ir jānoņem?
Ja jūs nenoņemsiet putas, kas izveidojušās buljona vārīšanas vai gaļas pagatavošanas procesā, rezultātā tās lielās putas nosēdīsies uz katla dibena. Tas notiek tāpēc, ka augstas temperatūras ietekmē notiek denaturācija – mainās olbaltumvielu struktūra.
Kas notiek, ja no gaļas nenovāc putas?
Organismam putas, kas rodas gaļas gatavošanas laikā, nerada nekādus draudus. Taču tās var kaitēt jau pagatavotam ēdienam. Lūk, četri iemesli, kāpēc gatavošanas laikā no gaļas labāk noņemt putas:
Ātra rūgšana – putas ir sarecējušas olbaltumvielas, un tās ievērojami samazina ēdiena derīguma termiņu, tāpēc buljons, no kura virsmas nav noņemtas putas, var sarecēt jau trešajā dienā.
Lasi vēl: Nekad šo nedariet ar orhidejām ziemā, citādi tās nomirs
Nepatīkama smaka – ja putas radušās, gatavojot treknu gaļu (cūkgaļu, liellopu gaļu), tām ir raksturīgs diezgan specifisks aromāts. Un ne visiem cilvēkiem tas patīk.
Rūgtena garša – lai gan tā nav jūtama, tomēr var ievērojami pasliktināt ēdiena kvalitāti.
Ne pārāk apetīti rosinošs ēdiena izskats – ikviens pavārs sapņo par caurspīdīga buljona iegūšanu, taču putas vienmēr padara izskatu sliktāku.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!